logo
نکات قبل از ازدواج برای خانم ها

9 نکته ای که خانم ها باید قبل از ازدواج بدانند
 
1)شناخت : احتمالا شما با بررسی رفتار پدر یا برادرتان تا حدودی با خصوصیات آقایان آشنا هستید اما ممکن است گاهی رفتارهای آن ها به نظرتان عجیب یا بی معنی برسند .شاید فکر کنید که آقایان قابل پیش بینی هستند اما آنها ناگهان با یک رفتار غیر منتظره شما را شگفت زده می کنند .انگار اصلا آنها از سیاره دیگری آمده اند .جان کری نویسنده کتاب معروف مردان مریخی و زنان ونوسی سعی دارد تا به زنان و مردان در درک بهتر از یکدیگر کمک کنند .گرچه این کتاب کمی کلیشه ای به نظر می رسد ولی برخی تفاوت های کلی را که دانستن آنها خالی از لطف نیست به شما گوشزد می کند .مثلا دکتر گری معمولی ترین اشتباهی که زنان در روابطشان مرتکب می شوند را این گونه بیان کند یک زن همیشه سعی دارد زمانی که همسرش مرتکب اشتباهی می شود با انتقاد یا دخالت بیجا رفتار اورا تغییر دهد اما این امر باعث ایجاد حس بی کفایتی و حقارت در مرد می شود.
2)بهداشت فردی : این موضوع با وجود اهمیت بسیاری که دارد به مهمی موارد دیگر نیست .برخی از افراد به پاکیزگی اهمیت زیادی می دهند در حالی که برای برخی دیگر بهداشت فردی مسئله چندان مهمی نیست شما باید درباره چگونگی زندگی فرد مقابل اطلاعات بیشتری کسب کنید ومثلا هرچند وقت یکبار اتاق خود را تمیز می کند ؟ یا لباس هایش را عوض می کند ؟به طور کلی افراد دو دسته هستند مرتب و نا مرتب او جزو کدام دسته است ؟ آیا می توانید با این ویژگی اش کنار بیایید ؟
3)عادات زندگی : آیا شما سحرخیز هستید ؟ طرف مقابلتان چطور ؟او چقدر تلویزیون نگاه می کند ؟ آیا علاقه ای به پس انداز پول دارد یا هرچیزی را بدون تفکر می خرد؟چقدر کار می کند ؟زمان حمام زمان خواب و در کل مدیریت زمان را بلد است ؟ مدیریت مالی نیز از جمله مواردی است که باید پیش از ازدواج بر سر آن به توافق رسید .همچنین لازم است در مورد اینکه چه کسی قرار است مسِئولیت آشپزی و نظافت خانه را بر عهده بگیرد .به نتیجه برسید و حتی این کارهارا تقسیم کنید.
4)نحوه ابراز علاقه : بعضی افراد زمانی به میزان علاقه طرف مقابل نسبت به خودشان پی می برند که حرف های عاشقانه می شنوند و بعضی دیگر زمانی که هدیه ای دریافت می کنند، ابراز علاقه می تواند از طریق ارتباط فیزیکی یا اختصاص دادن کمی وقت به یکدیگر باشند
مطمِین شوید که هردو نفر شما به یک شیوه ابراز علاقه می کنید تا بتوانید با بیشترین علاقه ممکن با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و به هم عشق بورزید
5)فرزندان : آیا شما دوست دارید بچه دار شوید ؟چندتا ؟ آیا شما و همسرتان یک تعداد بچه می خواهید ؟ بسیار مهم است که هردو نفر شما بر سر روش های تربیت کودکان اتفاق نظر داشته باشید درباره نحوه تربیت کردن کودکان هم باید قبل از اینکه جواب بله را بدهید بحث کنید.
6)روابط خانوادگی : خانواده او چگونه به نظر می رسند ؟ او با خانواده خود چگونه رفتار می کند ؟ خانواده اش با او چه برخوردی می کنند ؟ آنها لزوما با شما هم به همان شیوه رفتار نمی کنند اما گاهی از این موضوع می تواند به شما در درک بهتر از آن کمک کند .شخصیت هرفرد برگرفته از شیوه بزرگ شدن و طرز رفتار خانواده با اوست.همه خانواده ها در زندگی با مسائل مهمی روبه رو هستند ولی مطمئن شوید که با دوری و نزدیکی آنها به زندگی جدیدتان مشکلی ندارید.
7)اعتقادات مذهبی : مذهب می تواند صرفا امری در پس ذهن یک فرد باشد یا کانون توجه او در زندگی قرار بگیرد، اگر اعتقادات مذهبی متفاوتی داشته باشید اما بهتر است درباره موضوعاتی که اهمیت بیشتری برایتان دارد به تفاهم برسید.
8)برداشت شما از ازدواج : همسر شما انتظار دارد مسئولیت چه کارهایی بر عهده تان باشد ؟ شما از او چه انتظاراتی دارید؟آیا انتظار هدیه و ابراز علاقه دارید یا فکر می کنید با ازدواج کردن همه این مراحل را پشت سر گذاشته اید ؟ درباره روابط زناشویی چه نظری دارید ؟ همسر شما نسبت به این امر چه احساسی دارد ؟
9)اهداف زندگی : لحظه ای که شما احساس می کنید عاشق شده اید و مطمئن هستید که او فرد مناسبی برای شماست اولین موردی که باید به آن توجه کنید هدفش از زندگی است .این یک سوال قدیمی است که همه باید از خود بپرسند .100 سال آینده زندگی خود را چگونه میبینید ؟ کمی دورتر بروید و بپرسید در 20 آینده چگونه خواهید بود ؟ اهداف شغلی او چیست؟کجا می خواهد زندگی کند ؟ آیا او هدف خود را دنبال می کند یا مدام از این شاخه به آن شاخه می پرد ؟هر شخصی باید در زندگی یک برنامه اساسی را دنبال کند و برای خود رویاهایی را داشته باشد پس ببینید این واقعا همان چیزی است که می خواهید تقسیمش کنید یا نه ؟

بازگشت