logo
افزایش تمرکز

بازی درمانی جهت افزایش تمرکز

امروزه مشکلات تمرکزی و بیش فعالی در میان کودکان مهدکودکی و دبستانی بسیار رایج است متاسفانه در این موارد خانواده  به روانپزشک مراجعه می کنند و او بی درنگ دارو تجویز می کند .این کار بدون بررسی های روانشناختی توسط روانشناس یک خیانت به کودک و جامعه است.؟آیا کودک واقعا بیش فعال است ؟ آیا تجویز دارو لازم است ؟ آیا می دانید این داروها از مشتقات مواد مخدر است ؟ حال با مشکلات تمرکزی و بیش فعالی کودکان چه کنیم ؟
ابتدا باید سبک زندگی و نحوه برخورد والدین را بررسی و اصلاح کرد سپس در مورد تغذیه و تکالیف کودک برنامه های مناسب را تنظیم کرد و چنانچه بهبودی حاصل نشد بهترین و بی خطر ترین راه بازی درمانی است .متخصص با کمک بازی های مختلف می تواند کم کم دقت و تمرکز کودک را افزایش دهد .بازی درمانی حتی برای بچه های باهوش که مشکل دقت و تمرکز ندارند نیز مفید است چراکه باعث افزایش خلاقیت آنان می شود.روش های نوین نیز برای اختلالات دیکته نویسی در غالب بازی وجود دارد .بنابراین بهتر است  قبل از مصرف دارو یا روش های پیچیده و پرهزینه بازی درمانی را در مراکز علمی و دانش بنیان و با
هزینه مناسب تجربه فرمایند .


بازی یک ریتالین است و محققان کشف کرده اند که بازی خصوصا بازی های برنامه ریزی شده توسط روانشناس باعث ترشح بیشتر انتقال دهنده عصبی دوپامین در مغز می شود این همان اثری است که داروی ریتالین با کلی عوارض در مغز کودکان ایجاد می کند بنابراین توصیه می کنیم چنانچه تمایل دارید بدون استفاده از دارو میزان دوپامین مغز کودکانتان افزایش یافته و در نتیجه علایم بیش فعالی و نقص توجه کاهش یابد بازی درمانی را جدی بگیرید البته بدیهی است که تاثیر بازی به سرعت دارو نیست ولی کودک در آن شور و نشاط پیدا می کند و نه تنها عوارضی برای کودک ندارد بلکه بسیار مفرح است به تبع
یک روش بسیار سالمتری محسوب می شود.
توصیه می کنیم والدین به محض مشاهده علایم بیش فعالی و نقص توجه از پزشک دارو نخواهند و دارو را خط اول درمان ندانند بلکه ابتدا با روش های غیر دارویی اقدام نمایند حتی اگر نیاز به تجویز دارو بود و یاخودتان تمایل به استفاده از دارو داشتید چنانچه با بازی درمانی همراه شود تاثیر بیشتر و با ثبات تری دارد.

افزایش مهارت های ذهنی کودک با بازی
 
 (بازی درمانی)
طی 10 جلسه بازی های مبتنی بر روش های علمی که البته بسیار ساده و برای کودکان جذاب است می توان بخش های مختلف مغز را از جمله مخچه ، کارکردهای اجرایی و بخش پیشانی را تقویت کنیم .در این بازی ها کارکردهای تعادلی و دادن چند تکلیف به مغز باعث افزایش مهارت شناختی عالی از جمله تقویت توجه انتخابی ، توجه ماندگار و توجه تقسیم شده و گوش به زنگی می شود.
بازی با ترامپولی (پرش)،هدف گیری ومهارت های دست ورزی جهت افزایش دقت و قدرت ماهیچه های دست ، تخلیه انرژی های منفی با رفتار درمانی نیز در دل همین جلسات و بدون افزایش هزینه انجام می شود .این روش نه تنها هیچ ضرری ندارد بلکه برای کودک بسیار جذاب و تاثیر پایایی برای رشد بخش های مختلف مغز و شناخت و تاثیر آن تا بزرگسالی را دارد .هرجلسه حداقل یک ساعت به طول می انجامد و روانشناس حرفه ای به طور انفرادی با کودک شما کار می کند.
هزینه هر جلسه کامل 120 هزار تومان و چنانچه هزینه به طور یکجا پرداخت شود هزینه هر جلسه تا 90 هزار تومان کاهش می یابد.
این جلسات را می توان از هفته ای یکبار تا ماهی دوبار انجام داد و برخی تاثیرات را در همان جلسه اول مقابل چشمتان ملاحظه می فرمایید.
پیشنها ما ماهی 2 جلسه می باشد که هم تاثیرات قابل قبول دارد و هم در مدیریت هزینه به شما کمک می کند.
این روش حاصل سال ها تجربه روانشناس حرفه ای مرکز توسعه روانشناسی کاربردی خانواده ایرانی و کانون سنجش و افزایش هوش کودک و نوجوان و طی دوره های مختلف و گذراندن کارگاه های مختلف از جمله حافظه و دمانس از دانشگاه علوم پزشکی تهران طراحی شده است .شما می توانید رضایت والدین کودکان شرکت کننده را جویا شوید. 


                                           توانمندسازی کودکان با بازی جهت افزایش دقت ، تمرکز و اعتماد به نفس ، کنترل خشم ، تعادل و هماهنگی 
                                                                 هشت تا ده جلسه یک ساعته ، هزینه 120000 هزارتومان
 

بازگشت